top of page

PROMOCJA I WYSTAWA 11 ARTYSTEK I PROJEKTANTEK ZAJMUJĄCYCH SIĘ SZTUKĄ WSPÓŁCZESNĄ, WZORNICTWEM, CERAMIKĄ I MALARSTWEM.

KURATOR MARIA JOANNA JUCHNOWSKA​

2010 plakat duzy 04.jpg

 

 

 

 

 

“2010._” jest wystawą prezentującą prace jedenastu artystek i projektantek, które studiowały razem, a w 2010 i 2011 roku ukończyły studia na wydziale Ceramiki i Szkła na Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. “Po dekadzie indywidualnej działalności twórczej, większość z jedenastu artystek i projektantek, które studiowały razem, a w 2010 i 2011 roku ukończyły studia, na nowo spotyka się podczas wystawy zbiorowej. Oprócz prezentacji wysokiej jakości ceramiki, malarstwa i designu jest to podróż sentymentalna i ponowny powrót w inne już progi wrocławskiej akademii. Indywidualna działalność artystyczna każdej z nich, w dziedzinach takich jak: ceramika artystyczna, design, malarstwo oraz malarstwo ilustracyjne, jest dużym sukcesem.

Uczestniczki: Katarzyna Anna Chrzanowska, Karolina Gorska, Irmina Helak, Dorota Jędrusik, Karolina Krawczyk, Magdalena Łysiak, Dagmara Rybak, Monika Skorupska, Barbara Śniegula, Małgorzata Wodyńska, Maria Joanna Juchnowska.

Wystawa w Galerii NEON Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Wystawa zorganizowana we współpracy z kuratorem Artuem Wijatą kierownikiem Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury i kuraorką Marią Joanną Juchnowską

Ze względu na pandemię COVID-19 wystawa nie odbyła się stacjonarnie. Wyznaczamy nowy termin wystawy.

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page